Knižní, filmové a herní recenze

Leden 2016

Metro 2033: Redux

26. ledna 2016 v 17:35 | Nister |  Hráli jsme na PS4


Datum vydání: 16. března 2010
Vydavatel: Volition Inc, Deep Silver
Vývojář: 4A Games

Moskva v troskách a děsivá atmosféra tunelů


Metro 2033: Redux je spojení her Metro 2033: The Last Refuge a Metro 2033: Last Light. Hra se řídí knižní předlohou Metro 2033 ruského spisovatele Dmitrije Glukhovského.

Svět postihla apokalypsa. Příběh se odehrává 20 let od atomového neštěstí v Moskvě, kdy nebezpečná radiace vyhnala člověka z povrchu zemského. Přeživší se uchýlili do tunelů moskevského metra, kde si v jednotlivých stanicích zbudovali něco jako ,,města". Na povrchu je velká radiace, takže nikdo nemůže zpět nahoru, příroda zmutovala, ze zvířat se vyvinuli zmutované krvelačné bestie. Moskva je v troskách.

Ve hře ovládáte dvacetiletého mladíka Arťoma, který žije společně se svým strýcem Sašou ve stanici VDNCh na žluté trase. Saša (neboli Suchoj) není pravým strýcem Arťoma, vzal si ho pod svá křídla, jako malé dítě, jeho matka mu ho předala, když na jejich starou trasu zaútočí zmutované krysy, aby ho zachránil a vzal ho s sebou pryč. Od té doby s ním Arťom zůstal, matku už nikdy neviděl.

Na začátku Vás příběh hned takzvaně ,,vyplivne" do akce. V roli mladíka Arťoma se ocitáte na žebříku a lezete s plukovníkem Millerem (v knize je však pojmenován Mělnik) na povrch, kde Vás jak jistě tušíte nečeká nic hezkého. Tahle hra je hlavně o metru, tak proč se hned na začátku nepodívat té největší hrůze přímo do očí? Nahoře to totiž není vůbec pěkné, o čem se přesvědčíme hned za pár okamžiků.
Nutno říci, že zpustošená Moskva plná krvelačných monster vypadá úchvatně. Rozpadlé a opuštěné budovy, auta, vše vypadá reálně. Ponurá atmosféra Vás vtáhne a nepustí. Na každém kroku, ať už v metru nebo na povrchu na Vás číhá nebezpečí. Hrát tuhle hru ve 3 ráno je prostě nejlepší čas, jelikož pak na Vás tunely působí ještě děsivěji. Přiznáme se, že i nám běhal často mráz po zádech.
Všude můžete narazit na zmutované příšery, některé dokonce okřídlené. Proto si na povrchu dávejte velký pozor a krčte se. Ale nepředbíhejme..Arťom se probouzí ve své stanici VDNCh 8 dní před výšlapem na povrch s plukovníkem Millerem, tudíž se hra vrací v čase zpět. Jak již jsme psali Arťomovi je 20 let. Do svých 20ti let žij relativně v klidném rozpoložení v tunelech metra. Avšak do tunelů začalo pronikat čím dál tím více nestvůr, a tak již ani zde není pro přeživší bezpečno. Stanice VDNCh je poslední stanicí žluté trasy, které je obydlená. Stanice za ní - Botanická zahrada je dávno zasypána.
Arťomův vzor je místní lovec a pěšák tunelů Hunter, který se vydává do tunelů sám na vlastní pěst a bojuje proti nepříteli. Tomu také Arťom slíbí, že se vydá na cestu se vzkazem do Polis (společenství nejbohatších stanic) a předá jeho poselství dále. Hunter věří tomu, že Arťom je vyvolený.

Arťoma na cestě tunely metra nebo nahoře na povrchu v troskách Moskvy čeká nejen plno příšer a děsu, ale také ho budou ve hře provázet i parťáci. Jako například Miller, zlodějíček Bourbon, komunista Pavel nebo Chán.
Můžete postupovat buď tichou cestou nebo se prostřílet přes nepřátele. Dávejte si však pozor na munici, jelikož jí v metru obtížně získáte. Munice je málo.


Probijte se k naději na lepší zítřky


Máte k dispozici 2 typy patron. Obyčejné patrony a speciální vojenské patrony, které slouží v metru jako platidlo. Za speciální patrony si v jednotlivých staničních městech můžete u překupníků koupit zbraně, munici, filtry do plynových masek, vrhací nože, lékárničky či granáty.
Na zbraně si také můžete nechat namontovat různá vylepšení - od mířidel přes tlumiče až po rozšíření zásobníku.
Na povrchu je zapotřebí si hlídat na hodinkách, která má Arťom na ruce, čas, který Vám zbývá do vypršení právě používaného filtru. Jakmile Vám začnou hodinky pípat, je zapotřebí filtr vyměnit za nový. Jeden filtr vydrží 5 minut.
A jelikož je každému jasné, že filtrů je ve hře taky poskrovnu, musíte se po povrchu pohybovat rychle a nikde se zbytečně dlouho nezdržovat. Dávejte si pozor i na plynovou masku, která se Vám při soubojích může rozbít.
Máte k dispozici širokou škálu zbraní - pistole, pušky, brokovnice a samopaly. Samozřejmě taky granáty, hořlavé granáty a dýmovnice.
Musíte si také ručně dobíjet za pomoci přístroje svou baterku, což působí příjemně reálně, a když k tomu přidáte možnost si ručně otřít zablácenou, zakrvácenou nebo mokrou masku, je to prostě bomba!

Příběh podle Glukhovského je podtrhnut hrou, která se za nic nemusí stydět. Vše do sebe krásně zapadá a hráče nenechá nikdy oddechnout, pořád se něco děje! Tolik krátkého představení hry, kterou si musíte prostě zažít, nemá cenu se o ní zbytečně rozepisovat. Metro prostě má vše, co má kvalitní singleplayerová střílečka mít!

Klady:


+ příběh
+ děsivá až hororová atmosféra
+ grafické zpracování hry
+ rozmanitost jednotlivých stanic
+ pojetí rozpadlé Moskvy
+ soundtrack

Zápory:


- mezery v příběhu
- občasné bugy

Hodnocení:


Herní Svět PS4 hodnotí: 90%

Ostatní hodnocení:


Games.tiscali.cz: 90%
Eurogamer: 80%
Hrej.cz: 90%
Zing.cz: 100%

Trailer ke hře:
Volant Thrustmaster T150 Ferrari

20. ledna 2016 v 17:05 | Nister |  Herní příslušenství

Volant T150 Ferrari


Volant T150 Ferrari byl navržen tak, aby byl co nejvíce všestranný. Tato všestrannost začíná s vestavěným softwarem certifikovaným pro PS4 a vestavěným posuvným přepínačem mezi PS4/PS3, takže je velmi snadné používat volanty na obou konzolích (volanty jsou oficiálně licencované pro obě konzole). Kromě toho jsou volanty kompatibilní také s PC (Windows® 10/8/7/Vista/XP) díky ovladačům Thrustmaster, které lze stáhnout na webové stránce http://ts.thrustmaster.com/. Tyto ovladače zajišťují, že uživatelé volantů budou mít vždy tu nejnovější verzi firmware, která je dostupná pro základnu volantu a vnitřní paměť.
Dalším aspektem všestrannosti navrženým vývojovým týmem Thrustmaster je Force Feedback, který zvyšuje standardy výkonnosti pro náročné závodníky, zatímco zůstává ovladatelný i pro méně zkušené hráče.
Okraj volantu byl také navržen s ohledem na všestrannost pro snadnou manipulaci. S průměrem 28 cm zvládne jakýkoli typ okruhu, auta či závodního stylu. Velký důraz byl kladený na ergonomičnost designu s rychlým a snadným přístupem k 13ti akčním tlačítkům, D-Padu, oficiálnímu Playstation®4 tlačítku a dvěma velkým, 100% kovovým sekvenčním řadicím pákám (13 cm dlouhé). Úchopné části volantů jsou pokryty protiskluzovým povrchem pro maximální komfort. Přidaná sada dvou pedálů má nastavitelný úhel sklonu pro každý pedál, stejně tak i progresivní odpor na brzdovém pedálu.

Klíčové vlastnosti

- 1080° Force Feedback
- Vestavěný PS4™ / PS3™ posuvný přepínač
- Realistický vzhled
- Včetně velkého setu pedálů

1080° Force Feedback základna s technologií Immersion TouchSense®

- Řídící systém s nastavitelným Force Feedback vám umožní cítit každý detail, zatímco závodíte (silnice či náročný terén, ztráta přilnavosti pneumatik, brždění, hrboly a nárazy, atd.)
- Rotační úhel nastavitelný od 270° do 1080°!
- Velmi precizní: optické čtení s 12ti-bitovým rozlišením
- Smíšený systém řemenu a převodovky (jemnější, plynulejší a méně hlučný než spirálová převodovka)
- S kovovým kuličkovým ložiskem (pro větší odolnost)
- Interní paměť a upgradovatelný firmware
- Robustní a všestranný upevňovací systém, kompatibilní se všemi držáky (stoly, stolky, apod.)
- Kompatibilní s T3PA a T3PA-Pro sadou pedálů (Thrustmaster 3 pedály Add-on)
- Kompatibilní s Thrustmaster TH8A posunovačem

Realistický volant

- Oficiální vestavěná tlačítka pro Playstation®4 (přístup k sociálním funkkcím, přepínání mezi hrou a systémem, procházení menu konzole, atd.)
- 11"/ 28 cm v průměru, s ergonomickým designem dokonale přizpůsobeným pro všechny jízdní hry (GT, F1, NASCAR, Rally, atd)
- Gumou pokrytá rukojeť
- Dva velké, na držáku přichycené sekvenční páky (5"/ 13 cm vysoký - 100% kov - Tact vypínač s životním cyklem přesahující 500 000 aktivací)
- Komplexní převodovka (13 akčních tlačítek včetně dvou na základně jedním na D-Padu)

Velký pedálový set

- Pedály s širokou nožní opěrou
- Úhel sklonu každého pedálu je nastavitelný
- Brzdový pedál s progresivním odporem

In-ear Stereo Headset Cobra

20. ledna 2016 v 15:43 | Nister |  Herní příslušenství

In-ear Stereo Headset Cobra


Oficiální PlayStation špunty s pokročilým potlačením okolního hluku AudioShield. Nechcete být rušení nudným povídáním přítele/přítelkyně jak se měli v práci? Ideální! Samozřejmostí je zabudovaný mikrofon pro on-line chat s kamarády.

AKTIVNÍ POTLAČENÍ HLUKU
AudioShield je pokročilá technologie, která omezuje hluk z okolního prostředí (děti, partner, sousedi, tchýně) a do vašich oušek pouští jen to, co opravdu chcete slyšet. Každé vaše dobrodružství s tímto headsetem tak bude naprosto bez nechtěného hluku a rozptylování. Tato radost ovšem vyžaduje integrovanou baterii, která vydrží až 15 hodin na jedno nabití.

LUXUSNÍ ZPRACOVÁNÍ
Krásný PlayStation design zahrnuje luxusní opletený kabel, na kterém najdete ovládání hlasitosti a zmíněnou baterii s přepínačem funkce AudioShield.

FUNGUJE VŽDY A VŠUDE
Špunty nemusíte používat jen doma u PS4. Stejně dobře samozřejmě fungují i na kapesní PS Vitě, mobilu a jakémkoliv dalším zařízení s 3,5 jack konektorem. Kdekoliv tak můžete poslouchat hudbu nerušeně a v uchu lahodící kvalitě.
Únor 2016

19. ledna 2016 v 17:32 | Nister |  Herní novinky

GRAVITY RUSH REMASTERED

Datum vydání: 2. února 2016
Vydavatel: Sony Computer Entertainment
Vývojář: Bluepoint Games
Žánr: Akční


NARUTO SHIPPUDEN: ULTIMATE NINJA STORM 4


Datum vydání: 5. února 2016
Vydavatel: Bandai Namco Entertainment
Vývojář: CyberConnect 2
Žánr: Akční

DYING LIGHT THE FOLLOWING: ENHANCED EDITION


Datum vydání: 12. února 2016
Vydavatel: Warner Bros. Interactive Entertainment
Vývojář: Techland
Žánr: Akční / Survival Horor


MIGHTY NO.9


Datum vydání: 12.února 2016
Vydavatel: Deep Silver
Vývojář: Comcept
Žánr: Akční / Plošinovka


STREET FIGHTER V


Datum vydání: 16. února 2016
Vydavatel: Capcom
Vývojář: Dimps, Capcom
Žánr: Akční


TRACKMANIA TURBO


Datum vydání: 18. února 2016
Vydavatel: Ubisoft
Vývojář: Nadeo
Žánr: ZávodníFAR CRY PRIMAL COLLECTOR'S EDITION

& FAR CRY PRIMAL SPECIAL EDITION


Datum vydání: 23. února 2016
Vydavatel: Ubisoft
Vývojář: Ubisoft Montreal
Žánr: Akční
PLANTS VS ZOMBIE: GARDEN WARFARE 2


Datum vydání: 25. února 2016
Vydavatel: Electronic Arts
Vývojář: PopCap Games
Žánr: Akční


ASSASSIN'S CREED CHRONICLES


Datum vydání: únor 2016 (upřesníme)
Vydavatel: Ubisoft
Vývojář: Climax Studios
Žánr: Akční


MXGP2 THE OFFICIAL MOTOCROSS VIDEOGAME


Datum vydání: únor 2016 (upřesníme)
Vydavatel: Milestone
Vývojář: Milestone
Žánr: Závodní
Nejočekávanější hry roku 2016 podle Herního Světa PS4

12. ledna 2016 v 12:43 | Nister |  Herní novinky
Připravili jsme pro Vás žebříček 5ti her, na které se nejvíce těšíme v roce 2016! A co vy?

TOM CLANCY'S THE DIVISION


Datum vydání: 8. března 2016
Jazyk: anglický s českými titulky
Žánr: akční
Vydavatel: Ubisoft Entertainment
Vývojáři: Ubisoft Massive

O hře:

The Division se odehrává v New Yorku 3 týdny po tragédii, kdy byl vypuštěn smrtící vir. Virus se šířil přes bankovky, jelikož se tragédie odehrála na Velký pátek, kdy všichni Američané nakupují jak diví, šírila se epidemie velice rychle. Všechno selhalo. Společnost upadla do chaosu. Na prezidentovo nařízení číslo 51 byla povolána tajná jednotka agentů ,,The Division". Jsou to speciálně vycvičení agenti, kteří dosud žili mezi námi obyčejné životy, ale prošli výcvikem, aby byli připraveni zasáhnout v situacích, jako je právě tato. Dokáží jednat bez velení.

Ve hře budete prozkoumávat realistické trosky zdevastovaného města, kde budete pacifikovat gangy, které se v ulicích New Yorku utvořili. Důležité je ve hře prozkoumávat, bojovat a vylepšovat své hrdiny.

Trailer ke hře:


Gameplay:


MAFIA III


Datum vydání: březen 2016
Jazyk: Anglicky s českým manuálem
Žánr: Akční
Vydavatel: Take-Two Interactive
Vývojář: Hangar 13, 2K Czech

O hře:

Děj třetího dílu Mafie se odehrává v okolo roku 1968 v New Orleans. Hlavním hrdinou příběhu je mladík jménem Lincoln Clay, sirotek, který touží po rodině. Po návratu z války ve Vietnamu se v New Orleans připojí k místnímu gangu ,,The Black Mob". Lincoln přežije útok od italské mafie a založí si svou vlastní zločineckou organizaci, do které mimo jiné patří i hlavní hrdina z předchozího dílu Vito Scaletta. Vito se s Lincolnem sblíží, protože mu prý připomíná sám sebe, když byl mladý. Do organizace patří také Burk a Cassandra. Vito zastupuje Italy, Burk Iry a Cassandra Haiťany.

V příběhu se pojednává o pomstě italskému mafiánskému gangu vedeného Donem Salem Maracanem, který Lincolnovi povraždil Váš předchozí gang a ,,rodinu" The Black Mob. V Mafii III by se hráči měli dočkat i spousty vedlejších úkolů a předmětů, které můžou ovlivnit příběh. Hra také slibuje několik možných konců, které se odvíjejí od Vašeho rozhodování.

Město Mew Orleans nebude přesnout kopií pravého města, bude přizpůsobeno autory, aby přesně splňovalo dané mise. Město si budete podmaňovat po jednotlivých částech. V jednotlivých misích bude možno si zavolat na pomoc někoho ze svých kumpánů, ať už Vita, Cassandru nebo Burka. Plněním úkolů si u nich budte zvyšovat reputaci, tím zlepšíte vztah s nimi a budte je moci přivolat na pomoc kdykoliv. Ať už se jedná o přestřelky, uplácení policie, doplnění střeliva, přivolání ostřelovače, najmutí auta atd.

Trailer ke hře:


Gameplay:


UNCHARTED 4: A THIEF'S END


Datum vydání: 27. dubna 2016
Jazyk: Anglicky
Žánr: Akční
Vydavatel: Sony Computer Entertainment
Vývojář: Naughty Dog

O hře:

Vydejte se společně s hlavním hrdinou Nathanem Drakem do dalšího dobrodružství. Pár let od událostí minulého dílu je Nathan nucen se vrátit zpět do světa zlodějů, jelikož v sázce je tentokráte jeho osobní život. Vydává se tedy na cestu kolem světa za bájným pirátským pokladem, aby odhalil spiknutí. Co je Nathan ochotný obětovat pro ty, které miluje?

Trailer ke hře:


Gameplay:
TOM CLANCY'S GHOST RECON: WILDLANDS


Datum vydání: květen 2016
Jazyk: Anglický
Žánr: Akční
Vydavatel: Ubisoft
Vývojář: Ubisoft Paris

O hře:

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands nabídne poprvé otevřený svět. Takže si můžete ve hře zvolit zda budete postupovat jako Rambo a vystřílíte všechny nepřátele, nebo budete postupovat potichu a plížit se. Hra obsahuje klasické RPG prvky, jako v dalších novějších hrách, kdy si můžete svou postavu a zbraň vylepšovat. V roli Vašich tří společníků Vás můžou doprovázet online kamarádi.

Příběh je zasazen do Jižní Ameriky, konkrétně do Bolívie, kde budete bojovat se zkorumpovanou mafií, ať již v džungli, poušti nebo v horské oblasti. K pohybu po oblasti můžete využít různé dopravní prostředky a prozkoumat tak otevřený svět. Hra nabídne také dynamické změny počasí a denní doby.

Trailer ke hře:

DETROIT BECOME HUMAN


Datum vydání: prosinec 2016
Jazky: Anglický
Žánr: Akční
Vydavatel: Sony Computer Entertainment
Vývojář: Quantic Dream

O hře:

Po úspěšných hrách Heavy Rain a Beyond: Two Souls je tu Detroit Become Human. Více Vám prozradit zatím o hře nemůžeme, jelikož nic pořádně nevíme. Snad jen to, že hlavní hrdinka Kara je vyrobený android (robot) s lidskou podobou, který má lidem sloužit jako pomocník a zpohodlňovat jim život. Lidé je považují pořád za praktické nástroje bez vědomí..

Trailer ke hře:

Leden 2016

2. ledna 2016 v 17:55 | Nister |  Herní novinky

RESIDENT EVIL ORIGINS COLLECTION

Datum vydání: 22 ledna 2016
Vydavatel: Capcom
Vývojář: Capcom
Žánr: Akční


LIFE IS STRANGE LIMITED EDITION

Datum vydání: 22. ledna 2016
Vydavatel: Square Enix
Vývojář: Dontnod Entertainment
Žánr: Akční / AdventuraTHIS WAR OF MINE: THE LITTLE ONES

Datum vydání: 29. ledna 2016
Vydavatel: Deep Silver
Vývojář: 11 bit studios
Žánr: Simulace / Strategie


LEGO MARVEL'S AVENGERS

Datum vydání: 29. ledna 2016
Vydavatel: Warner Bros. Interactive Entertainment
Vývojář: TT Games
Žánr: Akční / Adventura