Knižní, filmové a herní recenze

Pouští a pralesem

3. června 2015 v 14:23 | Nicole |  Doporučujeme (knihy)

Román Pouští a Pralesem od nositele Nobelovy ceny Henryka Sienkiewicze je dobrodružné dílo určené nejen pro mládež, ale i dospělé. Příběh se odehrává v 19. století v Africe v době řádnění arabských stoupenců vůdce Mahdího, krutovládce, který si podmaňuje Afriku. Hlavními hrdiny jsou čtrnáctiletý polský chlapec Staš Tarkowski a osmiletá anglická holčička Nela Rawlisonová, kteří se stanou oběťmi únosu arabskými posluhovači Smajna, který chce děti vyměnit za svou uvězněnou rodinu v Egyptě.

Dětem se však podaří utéci a tak začíná jejich dobrodružná cesta napříč africkým kontinentem zpět domů ke svým otcům - vedoucím společnosti zabývajícím se stavbou Suezského průplavu.

Na cestě zažívají nespočet dobrodružství, včetně boje s dravou zvěří, setkání s domorodými kmeny, trampoty s tropickými nemoceni, jako je např. žlutá zimnice či spavá nemoc.

Tato kniha je má nejoblíbenější již od dětství. Četla jsem jí někoolikrát a vím, že se k ní budu pořád vracet, samozřejmě s jiným pohledem, než v dětských letech, ale stále jí budu mít moc ráda!

Obdivuji sílu dětí, které dokáží projít napříč kontinentem, aby se zachránili a našli své otce. Staš je velice statečný hoch, který chrání malou Nelu všemi možnými prostředky, opečovává jí v její těžké nemoci, která jí zastihne a je ochoten pro ní i zemřít. Děti ale zažijí i legraci, například, když se jim podaří si ochočit slona.

Hodnocení 10/10

Pokud by měl někdo zájem, může shlédnout i film, více zde: http://www.csfd.cz/film/49255-pousti-a-pralesem/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama