Knižní, filmové a herní recenze

Dítě zvané "To"

3. června 2015 v 10:11 | Nicole |  Doporučujeme (knihy)

Pravdivý příběh týraného chlapce jeho vlastní matkou. Šokující výpověď dnes již dospělého Davida Pelzera z Kalifornie, USA, který jako malý chlapec zažil hrůzostrašné věci. Jeho matka ho týrala, trápila hlady, mlátila ho, nechávala ho spát ve sklepě, zakazovala mu, aby se bavil s ostatními sourozenci a dokonce zmanipulovala i otce, který se manželky bál a malému Davovi nepomohl z jeho trápení!

Člověku se až nechce věřit, že to může být pravda! Jak by mohla být matka schopná takové věci provádět vlastnímu dítěti? Jak by malé dítě mohlo přežít taková zvěrstva? Pokud je však příběh pravdivý do posledního kousku, jak je uvedeno v knize, tak smekám před obrovskou sílou malého bojovníka Davida, který vydržel všechny ty hrůzy, které mu matka způsobovala! Malý chlapec odkázán jen sám na sebe a pud sebezáchovy je nucen dokonce i kvůli hladu cestou ze školy krást v supermarketu jídlo, za což je následně potrestán. Matka ho nutí každý den, když přijde ze školy zvracet, aby zjistila, zda něco jedl či ne, protože mu jíst zakazuje.

Zvláštní je, jak se z dokonalé matky během chvíle stává naprostá nestvůra, která je schopná svému dítěti provádět takové věci! Dalším otazníkem je, proč matka trestá jen Davida a k jeho sourozencům se chová normálně? Ostatní děti dostávají najíst, mohou si normálně hrát, koukat na televizi a matka je nebije!

Rozum mi zůstává stát nad otcem, který o všech zvěrstvech ví, ale proti manželce a jejím krutostem nezasáhne! Raději odjíždí pryč, aby nemusel být doma, a když je doma, bojí se manželce oponovat. Byl takový posera a podpantoflák a nebo mu bylo vše lhostejné? Nedokáži to pochopit, chlap, který si neumí proti manželce dupnout a prosadit svůj postoj..

Kniha je velmi silná, chcete chlapci pomoci, dát mu kousek jídla, zachránit ho z matčiných spárů, ale dělat samozřejmě nemůžete nic..

Hodnocení: 10/10

Pokud Vás zajímá celý život a trápení Davida Pelzera, doporučuji si přečíst další autobiografické knihy "Ztracený chlapec" a "Člověk jménem Dave".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama