Knižní, filmové a herní recenze

Červen 2015

4. června 2015 v 19:01 | Nicole |  Knižní novinky
Sestavili jsme pro Vás seznam knižních novinek pro měsíc ČERVEN 2015! Nenechte si tyto knihy ujít!

1. PHILOMENA (Martin Sixsmith)Příběh o synovi a matce, které osud krutě rozdělil, když byly malému Anthonymu 3 roky. Anthonymu změnili jméno na Mike, oba o sobě neměli žádné informace a malý Mike se trápil, proč ho matka opustila.

Již jako dospělý, úspěšný právník se vydá do Irska po matce pátrat. Nikdo mu však nechce pomoci a setkává se s mlčenlivou nevraživostí katolické církve, která v Irsku má z obchodování s dětmi výnosný byznys.

Philomena se po 50-ti letech rozhodne vystoupit ze stínu strachu a za pomoci novináře Martina Sixsmitha, začne po synovi pátrat naplno. Jak to dopadne? Sejde se nakonec matka se synem?

Doporučené datum vydání: 30. června 2015

2. ŘÍJNOVÝ SEZNAM (Jeffery Deaver)
Krimiromán na jehož začátku je vlastně konec, kdy Gabriela McKenzieová čeká na zprávy o své šestileté unesené dceři, když v tom někdo otevře dveře. Není to policie, ale únosce její dcery a v ruce drží zbraň!

Ještě před pár dny žila Gabriela normální život, teď ale musí řešit, jak získat půl milionu na výkupné a ještě k tomu odevzdat dokument s názvem "Říjnový seznam", o kterém netuší, co vlastně znamená. Ví jen, že patřil bývalému šéfovi, který uprchl před policejním vyšetřováním, neznámo kam..

Příběh je vyprávěn pozpátku od nedělního večera k pátečnímu ránu, přičemž neztrácí po celou dobu na svižném a napínavém tempu!

Doporučení datum vydání: 16. června 2015

3. DOBRÝ V POSTELI (Jennifer Weiner)Příběh ženy, která se vyrovnává s tím, že se na ní její otec vykašlal a vyškrtnul jí ze svého života, její matka si zase našla prapodivného přítele a sama hlavní hrdinka řeší problém nespokojenosti se svou postavou a sama se sebou.

Ve chvíli, když už se zdá, že se osmadvacetiletá Cannie Shapirová smíří sama se sebou a začne se mít ráda, jelikož, co je víc, než mít super přátele a dobrou práci, stane se něco nečekaného, co jí hodí znovu na psychické dno.
V jednom časopise najde dosti urážlivý článek svého bývalého přítele, nazvaný ,,Miloval jsem korpulentní ženu".

I ze dna se však dá znovu zvednout. Jak se hlavní hrdinka popere s ne vždy lehkým životem?

Doporučené datum vydání: 9. června 2015


4. BABIČKA POZDRAVUJE A OMLOUVÁ SE (Fredrik Backman)Druhé dílo švédského spisovatele Fredrika Backmana (Muž jménem Ove), který nás přenese do světa pohádek a fantazie, nepravděpodobných setkání a přátelství.

Kniha o malé holčičce Else, která má za nejlepší přítelkyni svojí babičku (říká se o ní, že je trhlá), na tom není nic špatného, protože babička umí vyprávět báječné příběhy o kouzelné říši, kde není normální nikdo a nic a být jiný je tam největší výhodou!

Doporučené datum vydání: 25. června 2015

5. POSEDLOST (Neil Cross)John Luther, specialista na vraždy, detektiv s mimořádnou rychlostí při řešení případů. Je obsesivní, instinktivní a náruživý. Nikdo, kdo kdy stál na jeho straně o něm nemůže říct nic špatného. Teď se ale proslýchá, že Luther je špatný..

Doporučené datum vydání: 9. června 2015


6. KREV NA SNĚHU (Jo Nesbo)Nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčílí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A k čemu se tedy hodí? Je to skvělý zabiják.

Nikdy to pro něj nebylo nic složitého, dokud nedostal od svého šéfa nový úkol: vyřídit jeho manželku.

Doporučené datum vydání: již vyšlo

7. DLOUHÁ CESTA K VÍTĚZSTVÍ (Francis D. Raška)Pokračování knihy Opuštění bojovníci o československých exilových organizacích se soustřední na činnost exilu po roce 1968 na základě osobních dopisů, memorand vládním činitelům a publikovaných časopisů z arichívu v ČR, Itálii, Velké Británii a Spojených Státech.

Kniha obsahuje seznam exilových nakladatelství a rozhovory s přežívajícími činovníky exilových organizací. Jak fungovala Nadace Charty 77, Rada svobodného Československa, exilové časopisy, tisková agentura Palach Press Agency a Československé dokumentační středisko nezávislé literatury?

Doporučené datum vydání: 5. června 2015

8. ZÁTIŠÍ S KOUSKY CHLEBA (Anna Quindlen)Rebeca Winterová je fotografka, která se proslavila sérií fotografií nepořádku na kuchyňské lince u sebe doma. Kritici její práci vynesli do nebe a ještě léta si užívala ocenění. Po několika letech se však Rebeca dostává do smyčky stereotypu, jak osobního, tak pracovního.

Opouští život v New Yorku a hledá novou inspiraci v zapadlém venkovském městečku. Tam díky pokrývači Jimu Batesovi, na loveckém posedu, zjišťuje, že skutečný život je barvitější, než jak ho viděla přes hledáček fotoaparátu.

Kniha je příběhem o nečekané lásce. Příběhem ženy, která dospěla k poznání, že život je mnohotvárnější, než předpokládala.

Doporučené datum vydání: již vyšlo

9. A BRÁNY SE OTEVŘELY...(Milan Hes)Kniha nás provází posledními okamžiky existence táborů v Dachau, Osvětimi a Terezíně. Jak se lišilo osvobození v Dachau (nejstarším a nejdéle fungujícím koncentračním táboře) od osvobození v Osvětimi a Terezíně?

Autor využívá v knize svědectví pamětníků.

Doporučené datum vydání: již vyšlo


10. TOPÍM SE V TOBĚ (Jasinda Wilder)


,,Nebyla jsem vždycky zamilovaná do Coltona Collowaye. Nejdřív jsem milovala jeho mladšího bratra Kylea."

Osmnáctiletá Nell Hawthoronvá se zamiluje do dlouholetého kamaráda z dětství Kylea Collowaye. Jejich láska je krásná a plná příslibů, až do toho osudového dne, kdy Kyle tragicky zahyne. Jeho náhlý odchod Nell změní. Potkává na pohřbu Kyleova staršího bratra Coltona. Oba jsou v těžké životní situaci a zranitelní jako nikdy dříve.

Po roce se jejich cesty opět zkříží, tentokrát v New Yorku. Nell se ještě stále nesmířila s Kyleovou smrtí. Colton se snaží Nell přiblížit, ale nedaří se mu to, přesto jí však nedokáže pustit z hlavy. Cestu k sobě nenacházejí snadno, oba totiž tíží vlastní tajemství..

Doporučené datum vydání: 15. června 2015
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Hodláte si přečíst některou z těchto nových knih?

Ano. 0% (0)
Ne. Nic mě z toho nezaujalo. 100% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama